Ciekawe książki z minionych epok

Ciekawe książki z minionych epok

Cześć, czy czytaliście Sagę Polską Moniki Rzepieli? Widziałam w promocji. Warto, nie warto?

Klarkaa45

Posty: 5

 
Czytałam wywiad z Moniką Rzepielą i faktycznie prawdziwa pasjonatka, która się wybiła ze swoimi pomysłami na trudnym rynku wydawniczym.

labuh

Posty: 12

 
Dawno tak dobrego romansu nie czytałam z czasów szlacheckich „Dwór w Czartorowiczach. Nowe Pokolenie”. Odsyłam cię do autorki Monika Rzepiela. Saga obyczajowa, tak rozbudowana nie jest niestety spotykana często. Powrót do klasyki moim zdaniem. Powiedziałabym odświeżona Eliza Orzeszkowa może, ale to już zupełnie inne pióro, inne czasy. Dwa razy łezka mi się zakręciła przy lekturze, więc oceniam bardzo wysoko.

Kitas

Posty: 5

 
Fajny temat i ciekawe lektury. Lubię najbardziej książki z ciekawymi dialogami, a nie tylko opisami przyrody, a te, które polecacie raczej się w ten trend wpisują. Dzięki jeszcze raz.

syrena88

Posty: 6

 
Jak widać nie trzeba przedłużania fabuły, aby książki w tematyce staropolskiej zdobyły czytelników.

kondziu

Posty: 22

 
Czytanie o dawnych obyczajach mówi też wiele o naszym społecznym rozwoju. Jak żyli nasi przodkowie.

Pszemeg

Posty: 10

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

bruklin187

Posty: 10

 
Wszystkie książki przypominające „Nad Niemnem” biorę ogólnie w ciemno :) Dawajcie więcej :D

matckhew

Posty: 9

 
Odwołania historyczne bardzo mnie interesują w książkach i zmuszają do myślenia o przeszłości. Czasami się zastanawiam, jak ludzie mogli przeżyć w tak trudnych czasach i jeszcze kogoś kochać?

Zlomex

Posty: 14