Jakie przedszkole w Krakowie

Jakie przedszkole w Krakowie

Cześć, może stworzymy wspólnie ranking najlepszych przedszkoli niepublicznych w Krakowie z uzasadnieniem, dlaczego akurat ta, a nie inna placówka? Jakie waszym zdaniem czynniki trzeba uwzględnić przy analizie jakości przedszkola niepublicznego?

namok

Posty: 7

 
Zobaczysz, że przedszkola integracyjne mają bardziej rozbudowany, przejrzysty program. No i najczęściej to przedszkola tańsze.

Kitas

Posty: 12

 
Heh, zabawnie porównywać możliwości dzisiejszych przedszkoli z dawnymi. Jak znajdziesz czesne w granicach 400 złotych to będzie fart w Krakowie.

Elektros

Posty: 8

 
Z tego co wiem, orzeczenie o niepełnosprawności nie wyklucza z normalnego przedszkola, ale program masz na pewno lepiej dopasowany w jednostkach wyspecjalizowanych. I tak zawsze jakieś dodatkowe punkty przy rekrutacji się pojawią.

Tomasz G

Posty: 8

 
Zabawa i jeszcze raz zabawa w przedszkolu, a nie harmonogram, w którym dziecko nie ma czasu na zajęcie się sobą. Nie rozumiem rodziców, którzy ciągle zapisują na zajęcia dodatkowe i nie dadzą prawdziwego dzieciństwa.

Trener

Posty: 5

 
Trzylatków ciężko przekonać do kontaktów z rówieśnikami momentami. Przedszkola, w których dominują trzylatki to zawsze wartościowe jednostki. Tak wynika z moich obserwacji.

andrew66

Posty: 6

 
Też uważam, że nie warto dziecka nadmiernie obciążać, szczególnie w przedszkolu. Im więcej dobrej zabawy, fajnych warsztatów, tym lepiej. I raczej nie chodzi o czesne, ale o zaangażowanie kadry i realne opinie rodziców o placówce.

Okolicc34

Posty: 9

 
Jestem samotną matką i zależało mi na możliwie najtańszym przedszkolu niepublicznym. Ostateczny wybór padł na Smoczą Dolinę przy ul. Fiszera w Krakowie. Powiem może, co mi się najbardziej u nich podoba. Mój syn ma lekką niepełnosprawność i nigdy tam nie odczuł żadnych negatywnych emocji. Imprezy, jak przedszkole organizuje to nie jest drogo. Wychowawczynie patrzą, jakie dzieci mają predyspozycje, starają się pokazywać dużo nowych rzeczy. Rozwój intensywny. Byłam na dniach otwartych wielu placówek. Zostałam przy Smoczej Dolinie głównie ze względu na podejście kadry. Prawdziwe pasjonatki opieki nad dziećmi tam pracują.

Czesio

Posty: 14

 
Zastanów się nad przedszkolem integracyjnym, a niekoniecznie specjalnym. Niepełnosprawność nie musi być wielką przeszkodą, jak się zadba o właściwą integrację, budowanie pozytywnych skojarzeń społecznych.

matckhew

Posty: 8